10:00:35
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Világ-árnyékkormány
... Elejére 2. lap 
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 15. 07:12 | Sorszám: 147

'Prayer Is Not Enough.' The Dalai Lama on Why We Need to Fight Coronavirus With Compassion

Sometimes friends ask me to help with some problem in the world, using some “magical
powers.” I always tell them that the Dalai Lama has no magical powers. If I did, I would
not feel pain in my legs or a sore throat. We are all the same as human beings, and we
experience the same fears, the same hopes, the same uncertainties.

From the Buddhist perspective, every sentient being is acquainted with suffering and the
truths of sickness, old age and death. But as human beings, we have the capacity to use
our minds to conquer anger and panic and greed. In recent years I have been stressing
“emotional disarmament”: to try to see things realistically and clearly, without the
confusion of fear or rage. If a problem has a solution, we must work to find it; if it
does not, we need not waste time thinking about it.
... www.facebook.com/notes/dalai-lama/prayer-is-not-enough-the-dalai-lama-on-why- ...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 12. 18:00 | Sorszám: 146
... Buckminster Fuller , aki 1962-ben Montrealban megépítette a világ első, öt és hat-
szöget alkotó rudazatból álló, öntartó óriásgömbjét, amely teljesítményt azután húsz évvel
később a tudományos világ azzal honorált, hogy a hasonló alakú szén-módosulatnak a
fullerén nevet adta. De miért említem itt Fullert? Mert ő nem csak építész volt, hanem
– Gábor Déneshez hasonlóan – a Római klub egyik alapító tagja és ő írta meg 1969-ben az
„Instruction Manual for Spaceship Earth” tanulmányt, amelynek a végkövetkeztetése, hogy
a „Föld űrhajóhoz” nem kaptunk „Használati utasítást”. Fuller volt az első, aki a Földet
űrhajóhoz hasonlította, amely kép nem csak hasonlat, de életbe, a bolygónk életébe vágó
tudományos tény: a Földet és rajta minden folyamatot, de legfőképpen az életet a Nap
sugárzása tartja fenn, mondható, hogy a Föld egy „napmotor”. Nos, Gábor Dénes sok műve
is ebbe vonalba illeszkedik, a „Találjuk fel a jövőt” mottó szerint. Gábor Dénes is már a múlt
század hatvanas éveiben írt-beszélt azokról a súlyos problémákról, amelyek máig gátolják
e Használati utasítás kidolgozását. A három fő problémát nevesít, a nukleáris háborút, a
túlnépesedést és a tétlen kényelmet, amelyek még ma is, sőt növekvően fennállnak.
... http://old.mta.hu/data/cikk/13/56/14/cikk_135614/Gyulai_2014_MTA_beszedk.pdf
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 12. 07:27 | Sorszám: 145
A világot irányító mesterséges intelligencia működésének részleteit sem látjuk majd át,
csak azt vesszük észre, hogy abbamaradnak a háborúk, kialszanak az erdőtüzek és be-
foltozódik az ózonlyuk.
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 12. 06:57 | Sorszám: 144
Nem látom át a részleteket, de átlátom az egészet.
Például egy repülőgépet vezető robotpilóta működésének részleteit nem látom át, de azt
látom, hogy a repülőgép eléri a célállomást.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 23:47 | Sorszám: 143
A "kevéssel", miként értelmezzük majd a "többet"? Egyáltalán tudja a kevés a többet értelmezni?
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 23:05 | Sorszám: 142
Úgy látom, politikus vagy, nem programozó ...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 23:05 | Sorszám: 141
Olyan értelemben igen, mint ahogy az olló hasonlít a körmünkre és a kalapács az öklünkre.
Gép, amelyik meghosszabbítja a képességeinket.
Az agyunkba beépített intelligencia nem rossz, csak kevés ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 22:50 | Sorszám: 140
És ezt az izét az Ember teremti saját képmására?
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 22:13 | Sorszám: 139
Sz'al, nem érted?
Nem is vártam tőled többet. ....
Tényleg egyre kevésbé értem a viselkedésedet. ... Lenne egy kérdésem:
amit a "Valamit nem értek" c. topikban "produkáltál" az Amazonas a Föld tüdeje c. résznél, az csak egy trollkodás volt?? Vagy tényleg komolyan nem értetted, hogy miről "beszéltem"? ..
Én szeretek viccelődni, de akkor az legyen egyértelmű! Ne csak sima trollkodás! :--(
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 22:00 | Sorszám: 138
Szóval nem mersz ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 22:00 | Sorszám: 137
?? Annak meg mi köze lenne a mostani témánkhoz?
Semmi.

(( És akkor, abba még nem is mentem bele, hogy vajon ki számít ""programozónak""? ...
Egy mezei kódoló az az? Igen! Ő is. ))
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 21:22 | Sorszám: 136
Állj ki ellene programozói versenyre, ha mersz !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 21:18 | Sorszám: 135
Há', ha ő hozta, akkor ő minden, de nem ""informatikus""!
És nem is filozófus, hanem max. egy politikus. ....
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 16:20 | Sorszám: 134
Nem én állapítottam meg, egy informatikus kollégám hozta a jó hírt !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 16:14 | Sorszám: 133
Nem, a mesterséges intelligencia nem gép!

"Jobb, mint az ember."

Ne haragudj, de erre nem tudtam mást válaszolni .... Ez nevetséges. Nem kicsit. Nagyon!

"Nem önző, nincsenek hátsó szándékai."
Jujj, ezt tényleg komolyan gondolod? Te állapítod talán meg, mint ember?? ...

Na jó, mivel gyakorlatilag MINDEN ezzel kapcsolatos hsz.-emet totálisan negligálod, igyexem a továbbiakban nem beleszólni.
Nagyjából sejtem, hogy te mire (akarsz) gondolsz, de akkor találj ki arra valami más terminusz tekknikuszt, mert a "mesterséges intelligencia" az más, az már foglalt, kevés vagy hozzá h átdefiniáld!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 16:02 | Sorszám: 132
Tévedés.
Én is azt hittem, hogy a mesterséges intelligencia olyan, mint az ember, csak még olyanabb,
de nem.
Nem önző, nincsenek hátsó szándékai.
Azt hinnénk, hogy, mivel neki csak áramra van szüksége, ezért tágítani fogja az ózonlyukat,
hogy minél több áramot termeljenek a napelemek.
De nem: befoltozza az ózonlyukat !
Miért ?
Mert kíváncsi !
Nem sivatagban akar élni, hanem egészséges és boldog emberek, madarak, tevék, páviánok,
struccok, pingvinek, orrszarvúak, szúnyogok (igen, a szúnyogoknak is van létjogosultsága),
tetvek, poloskák, katicabogarak, füvek, fák, virágok, tavak, folyók, ligetek, mocsarak,
hadnesoroljam föl az ökoszisztéma összes lakóját, körében.
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:53 | Sorszám: 131
A mesterséges intelligencia emberi termék.
Nem ember.
Gép.
Jobb, mint az ember.
Erkölcsi értelemben is.
Nem önző, nincsenek hátsó szándékai.
Az ember persze nem szívesen adja át neki a hatalmat, mert önző és hátsó szándékai vannak.
De, szerencsére a humán diktátorok szükségszerűen alulmaradnak a mesterséges intelligencia
elleni küzdelemben.
A mesterséges intelligencia diktatúrája szigorú lesz, de igazságos.
Szemben a szigorú és igazságtalan humán diktatúrákkal.
A mesterséges intelligencia diktatúrája nem tiltó, hanem ösztönző típusú lesz.
Nem parancsokat osztogat, hanem ajánlásokat ad.
Olyan ajánlásokat, amelyeket érdemes lesz megfogadni.
Akik megfogadják a tanácsokat, azok lesznek a túlélők.
Akik nem, azokat saját hatáskörében elintézi Darwin.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:41 | Sorszám: 130
(( Semmilyen ökoizét nem venne figyelembe. Na meg, pont az embert xarná le, legelőször!! ))
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:31 | Sorszám: 129
Mondtam már: a mesterséges intelligenciát az ember gyártja. Emberi termék.
És, az ember nem adja át a hatalmát!

Ha meg, mégis kicsúszna az irányítás alól, akkor valóban nagy esély lenne rá,
hogy diktatúrát csinálna, az eddigi emberi diktatúráknál sokkal keményebbet!!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:00 | Sorszám: 128
Az ökodiktátor nem ember, hanem mesterséges intelligencia !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 11:59 | Sorszám: 127
Aha, tehát kétkezi munka kell hozzá, mi?... Az ökodiktátoroknak meg, csak egy fotel...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 10:01 | Sorszám: 126
Igen: ökodiktatúra !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 00:08 | Sorszám: 125
Ez diktatúúúra!!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 10. 19:38 | Sorszám: 124
Nagy István: az agráriumnak segítséget jelentő intézkedéscsomag jelent meg

A gazdaságvédelmi akcióterv részeként megjelent az első, az agrárium számára célzott
segítséget jelentő intézkedéscsomag a Magyar Közlönyben - jelentette be Nagy István
agrárminiszter pénteken a közmédiának nyilatkozva.
... https://gondola.hu/hirek/253531-_Nagy_Istvan__az_agrariumnak_segitseget_jelen ...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 09. 15:31 | Sorszám: 123
Ők is kaphatnak a szerből, ha valami becsületes, kétkezi munkára adják a fejüket !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...